Miesięczne archiwum: Sierpień 2006

Darmowe kursy językowe

Trochę późno, bo rekrutacja rozpoczęła się 28 lipca (będzie trwała do końca sierpnia), ale informujemy, że mieszkańcy województwa lubuskiego zatrudnieni na umowę o pracę mogą bezpłatnie uczyć się języka angielskiego lub niemieckiego.

Zapraszamy do udziału w projekcie „Języki europejskie – nowe możliwości”, realizowanym w ramach działania 2.1 Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Rekrutacja rozpoczyna się 28 VII 2006 r. o godz. 8.00

Mieszkańcy województwa lubuskiego zatrudnieni na umowę o pracę mogą w ramach projektu bezpłatnie uczyć się języka angielskiego lub niemieckiego, a po zakończeniu przystąpić do egzaminu na certyfikat TELC. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminnem uczestnictwa w projekcie i złożenie swojego zgłoszenia przez stronę internetową.     

Informacje o projekcie „Języki europejskie – nowe możliwości” Z/2.08/II/2.1/12/06

  1. Projekt jest skierowany do dorosłych mieszkańców województwa lubuskiego zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, chcących z własnej inicjatywy podnosić kwalifikacje poza godzinami pracy.
  2. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego i z budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
  3. Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne – zapewnia beneficjentowi ostatecznemu szkolenie, podręczniki, pakiet egzaminacyjny TELC.
  4. Na terenie całego województwa lubuskiego, w miejscowościach gdzie zgłosi się odpowiednia liczba zainteresowanych, powstanie 50 13-osobowych grup uczących się języka angielskiego lub niemieckiego.
  5. W zakresie każdego języka oferujemy 4 poziomy zaawansowania – od podstawowego (A1) do średnio zaawansowanego wyższego (B2).
  6. Szkolenia będą prowadzone od września/października 2006 do lipca 2007, zakończą się egzaminem na certyfikat TELC.
  7. Każda grupa odbędzie 140 godzin zajęć, w dni robocze poza godzinami pracy, w systemie 2 razy w tygodniu po 2 godziny lekcyjne (90 min.).

Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie internetowej www.okcentrum.com.pl.


Boisko wylane

W ostatni piątek (4 sierpnia) udało się wylać drugą część boiska. W sobotę zamontowane zostały huśtawki. Plac za świetlicą zaczyna wyglądać coraz bardziej przyjaźnie.Zanim będzie można grać, przy boisku trzeba jeszcze przeprowadzić prace wykończeniowe, ale najpierw beton musi sobie trochę poleżeć i się poopalać. Huśtawki też muszą poczekać kilka dni. W tym tygodniu zabierzemy się za budowę grilla i kupno ławek.