Miesięczne archiwum: Marzec 2007

Huśtawka i piaskownica

Na placu zabaw mamy zainstalowaną dużą huśtawkę i piaskownicę. Instalacja trochę się przeciągnęła, bo w międzyczasie nieoczekiwanie zastała nas zima, ale w końcu się udało. Moment idealny, bo zaczęła się wiosna i pogoda jest teraz bardzo huśtawkowa. 🙂

Wypatruj bocianów!

Gdy po raz pierwszy w tym roku zobaczysz lub usłyszysz bociana białego, jaskółkę dymówkę, jerzyka lub kukułkę – wpisz swoje obserwacje na stronę www.springalive.net. Twoje obserwacje pomogą dowiedzieć się więcej o migracji ptaków powracających wiosną do Polski.

Udział w Spring Alive jest bardzo prosty – swoje pierwsze, wiosenne obserwacje ptaków należy wpisać na stronie Spring Alive. W tym celu należy otworzyć zakładkę Rejestruj swoje obserwacje i wypełnić formularz.

Po dodaniu obserwacji, warto kliknąć w Strefę poszukiwania wiosny i sprawdzić rezultaty. Aby zobaczyć jak wraz z bocianem, jaskółką, jerzykiem i kukułką, wiosna powraca do Polski, należy otworzyć mapy znajdujące się w tej samej zakładce.

W chwili obecnej, największe ilości obserwacji o posłańcach wiosny, gromadzą kraje południowe: Hiszpania, Włochy i Cypr.

Natomiast pierwsze bociany w Polsce zostały zarejestrowane w pierwszych dniach marca przez obserwatorów z łódzkiego i małopolskiego.

Na autorów pierwszych obserwacji w danym województwie czekają nagrody niespodzianki.