Miesięczne archiwum: Grudzień 2007

Kradzież komputerów

W nocy z piątku na sobotą okradziono naszą świetlicę.

Całe szczęście ktoś wypłoszył złodziei i nie zdążyli zabrać swoich łupów. Policja, z pomocą psa tropiącego, odnalazła wyniesiony sprzęt w okolicy świetlicy, ale pomimo tego szkody są niemałe – zniszczone drzwi frontowe i od kuchni, pobita lampa.

Trzy komputery, drukarkę i modem/router udało się odzyskać, ale niewiele brakowało i mieszkańcy Gajca zostaliby pozbawieni dostępu do Internetu w świetlicy. Jak się ostatnio dowiedzieliśmy, gajecka świetlica jest jedyną wiejską świetlicą w Gminie z dostępem do Internetu.

Dziękujemy serdecznie anonimowej osobie, która powiadomiła policję i wystraszyła złodziei oraz policji za bardzo sprawną akcję i odnalezienie naszego sprzętu.

Przy okazji apelujemy do mieszkańców – jeżeli ktoś ma jakieś informacje, które mogłyby pomóc w odnalezieniu sprawców, prosimy o poinformowanie policji lub Ani Borowskiej.

Śmieciom, którzy połakomili się na coś, z czego korzystała cała wieś i na co cała wieś pracowała, osobiście, z okazji nadchodzącego nowego roku, życzę jak najgorzej – obyście pozdychali.

Mikołajki 2007

Dzisiaj niespodziewanie odwiedził nas Mikołaj z workiem słodyczy. Radość była wielka.

To był bardzo stary, ale też bardzo nowoczesny Mikołaj. Posiada telefon komórkowy i konto w e-pulsie. Ma także własnego emaila. Mikołaj zebrał od dzieci adresy i nr nik na e-puls oraz adresy email. Niebawem wyśle do dzieci z Gajca wiadomości. Obiecał, że przyjedzie do nas w czasie ferii zimowych i rozda nam prezenty.

Wszyscy chętnie robili sobie zdjęcia z Mikołajem. Jak zawsze na takich imprezach dużą odwagą wykazał się Kacper Wieczorek i Kasia Praisner. To oni jako jedyni przywitali Mikołaja wierszykami. Trochę pośpiewaliśmy, potem były słodkie łakotki.

Kiedy Mikołaj musiał wyruszyć w dalszą podróż dzieci chętnie odprowadziły go prawie do samych sań, które zostawił przy torach kolejowych niedaleko świetlicy.