Miesięczne archiwum: Luty 2008

Walentynki

W naszej świetlicy pojawiły się walentynkowe listonoszki Patrycja i Edyta. Dziewczyny pomagały w dostarczeniu przesyłek, które dzieciaczki przez cały tydzień dokładały do „miłosnej skrzyneczki”.
Rekordziści Ela i Juliusz otrzymali po 16 walentynkowych kartek. Dla wszystkich na osłodę były ciasteczka i cukierki.
To był naprawdę miły wieczorek, nawet dla tych którzy nie byli zakochani.

Wymyśl gazecie tytuł!

Uczestnicy projektu „Sprawa dla reportera” ogłaszają konkurs na tytuł gazety, nad którą właśnie pracują! Wymagania: powinien być w jakiś sposób związany z naszą gminą i przede wszystkim „chwytliwy”. Na wasze propozycje czekamy do 15 lutego pod adresem mailowym redakcja@rzepin.net lub wypełniając formularz kontaktowy.

Nazwę gazety wybiorą redaktorzy gazety podczas spotkania redakcyjnego 16 lutego. Na zwycięzcę konkursu czeka nagroda niespodzianka.

Konkurs zostanie również ogłoszony w szkołach na terenie gminy Rzepin.

Królewna Śnieżka

Dzisiaj tj. 4 lutego 2008 r. wybraliśmy się z dziećmi z Gajca do MDK w Rzepinie na przedstawienie teatralne pt. „Królewna Śnieżka”. Spektakl bardzo się wszystkim podobał.

Mieliśmy także możliwość zwiedzenia siedziby radia Rzepin. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się jak pracują młodzi prezenterzy.

Dziękuję rodzicom za pomoc w dowozie dzieci na spektakl.

Więcej zdjęć z przedstawienia na Rzepin.net.

Bal karnawałowo-mikołajkowy

W piątek 1 lutego bawiliśmy się na balu karnawałowym w naszej świetlicy. Zgodzie z wcześniejszą obietnicą przyjechał do nas Święty Mikołaj z workiem prezentów. Dzieci były bardzo zadowolone.

Wybieraliśmy króla i królową balu, był konkurs tańca i śpiewu. Wszystkie dzieci miały tak profesjonalnie przygotowane stroje, że postanowiliśmy nagrodzić wszystkich przebranych maluchów, a było ich około czterdziestu.

Dziękuję Pani Danusi Ustryckiej za pomoc w przygotowaniu imprezy i ufundowanie nagród dla dzieci, a wszystkim rodzicom za przygotowanie pięknych strojów karnawałowych dla swoich pociech.

W piątek odbyła się również dyskoteka karnawałowa dla młodzieży w godzinach od 20.00 do 01.00.

Młodzież wprawdzie nie przebierała się w stroje karnawałowe, ale bawiła się bardzo fajnie. Pomoc muzyczna przyjechała z Rzepina. Dyskotekę prowadził Dj Szpak, Dawid i Sosenka.

Szkolenie z podatków

Urząd Skarbowy w Słubicach zaprasza na szkolenie, które odbędzie się w dniu 15.02.2008r. o godzinie 10.00 w sali 301 (III piętro).
Szkolenie będzie dotyczyło zasad rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych za 2007 rok.

Program:

  • Ogólne kryteria i zasady składania zeznań o wysokości osiągniętego dochodu opodatkowanego podatkiem dochodowym od osób fizycznych za rok 2007 (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38).
  • Przysługujące odliczenia od dochodu i podatku w szczególności:
    1. z tytułu wydatków na cele rehabilitacyjne oraz wydatków związanych z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych,
    2. z tytułu wychowywania dzieci.
  • Przekazanie 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Więcej informacji na: http://www.us-slubice.pl.