Miesięczne archiwum: Marzec 2008

Warsztaty plastyczne

W czwartki w naszej świetlicy odbywają się warsztaty plastyczne. To dopiero drugie zajęcia, a dzieci przybywa coraz więcej.

Te piękne ilustracje dzieciaki malowały na pierwszych zajęciach. Jaja wielkanocne będziemy kończyć jeszcze w przyszły czwartek. Tym razem technika wykonania była dowolna, ale w przyszły czwartek malujemy po mistrzowsku!

Czytaj dalej Warsztaty plastyczne

Wojtek potrzebuje pomocy

Osiemnastoletni Wojciech Jankowski, zawodnik i członek Stowarzyszenia „OMEGA” w Rzepinie, uległ poważnej kontuzji, w wyniku której poddano go zabiegowi usunięcia więzadła krzyżowego przedniego kolana prawego. Tylko poddanie „Małego” szybkiemu zabiegowi rekonstrukcji kolana może dać mu nadzieję na szybki powrót na boisko.

Zabieg taki jest możliwy jednak tylko w prywatnych ośrodkach ortopedycznych, bowiem w trybie refundowanym przez NFZ kolejki są niewyobrażalnie długie, a zabiegi tak wykonane nie dają gwarancji powrotu na boisko.

Koszty zabiegu, w zależności od ośrodka ortopedycznego i rodzaju zastosowanej metody wahają się w granicach 15.000-20.000 zł, nie licząc kosztów późniejszej rehabilitacji. Tak wysokie koszty są dla rodziny Wojciecha zbyt wielkie i wręcz niemożliwe do poniesienia w całości. Nie tracimy jednak nadziei, że być może przy udziale dobrych ludzi uda się spełnić nadzieje chłopca, dla którego siatkówka to całe życie.

Ewentualne finansowe wsparcie proszę kierować:

Wojciech Jankowski
ul. Dworcowa 2a
69-110 Rzepin
Inteligo – 50102055581111165558100052

Dla przypomnienia: Wojtek ze swoją drużyną zwyciężył w Gajeckim Turnieju Streetball 2006.