Miesięczne archiwum: Październik 2008

SMSy na drugim końcu Polski

„Zebranie w świetlicy. Wtorek, godz. 18”. Tej treści wiadomości tekstowe będą trafiać do mieszkańców podhrubieszowskiej Brodzicy (www.brodzica.info).

– Pomysł zrodził się na jednym z zebrań wiejskich – wspomina 27-letni Piotr Sendecki, który dwa lata temu został wybrany na sołtysa Brodzicy. – Mieszkańcy zaczęli się skarżyć, że ogłoszenia na tablicach ogłoszeń często są zdzierane albo zaklejane plakatami.

Kartka z informacją o zebraniu, czyli tak zwany konik albo motyl, czasami przez dwa tygodnie wędruje od domu do domu. Dlatego podsunąłem pomysł z SMS-ami, bo telefon komórkowy jest teraz prawie w każdym domu.

Więcej informacji w internetowym wydaniu Dziennika Wschodniego – na www.dziennikwschodni.pl.

A co Wy myślicie o takim pomyśle?

Halloween

W tym roku mieszkańcy Gajca bardzo przygotowali się na nasze odwiedziny. Dzieciaki zebrały tyle słodyczy i owoców, że przez kolejny tydzień tego nie zjemy.

Prawie wszyscy Gajczanie czekali na nas w swoich domach zgodnie z wcześniej wywieszoną informacją o której „duchy nawiedzą każdy dom”. Choć nogi bardzo nas bolały od chodzenia i dźwigania koszy pełnych słodyczy, znaleźliśmy jeszcze resztkę sił by zrobić w świetlicy nastrojową dyskotekę przy świecach. Dziękuję Ewie Zwierzyńskiej i Dorocie Idaczyk, oraz dzieciom za pomoc w przygotowaniu imprezy. To miło kiedy dzieci napracują się przygotowując stroje, a mieszkańcy to docenią i potrafią bawić się razem z dziećmi.

Czytaj dalej Halloween

Kolejna nagroda

Pisaliśmy o Ali i Patrycji, nie możemy pominąć Julka.

Juliusz Borowski zdobył nagrodę w konkursie „dziwactwa przyrody”.

Julek oraz Amanda Dopierała, Patrycja Grabowska, Edyta Kuśmierczak, Agata Rosiak, Dawid Rosiak zostali też wyróżnieni w konkursie „Rzeźbą o przyrodzie”.

Więcej informacji na Rzepin.net:

Remont świetlicy

Udało się! Dzięki staraniom Ani Borowskiej jeszcze w tym roku ma zostać przeprowadzony remont gajeckiej świetlicy.

Wyremontowane zostanie wszystko – od podłogi aż po dach. W świetlicy będzie nowa, umeblowana kuchnia, nowe toalety, sala komputerowa. Zostaną ocieplone i odnowione wszystkie ściany. Będzie naprawiony też dach i zostanie wykonana nowa kanalizacja.

Dokładną listę zaplanowanych prac można ściągnąć z rzepińskiego Biuletynu Informacji Publicznej, w którym zostało już umieszczone zamówienie na wykonanie prac remontowych.

Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i nowy rok będziemy witać w odnowionej świetlicy.