Miesięczne archiwum: Grudzień 2008

Małpa z aparatem

Wyjątkowo trochę prywaty

Pod koniec września (trzy i pół miesiąca po uchwaleniu – ale to nieistotne) w rzepińskim BIP-ie został umieszczony dokument zatytułowany „Strategia rozwoju Gminy Rzepin na lata 2008-2015”.
Przejrzałem go pobieżnie nie odkrywając nic ciekawego i dopiero dzięki mailowi od Adama Szulczewskiego znalazłem w nim informację o Gajcu.

Świetlica w Gajcu, uruchomiona w 2006 r. przy wsparciu Fundacji Wspomagania Wsi, pełni funkcję kulturotwórczą, wychowawczą i opiekuńczą dla młodszych dzieci. W oparciu o bazę lokalową świetlicy oraz wytworzone dzięki niej aktywne środowisko młodzieżowe możliwe było uruchomienie lokalnego periodyku pod nazwą „Gazeta Rzepińska”

Szkoda, że autorom strategii nie udało się dokładnie przytoczyć tytułu gazety, i że wg nich to dzięki świetlicy powstało aktywne środowisko młodzieżowe, a nie odwrotnie.

Czytaj dalej Małpa z aparatem

Nagrody odebrane

Ala i Patrycja wróciły już ze spotkania z Otylią Jędrzejczak i Pawłem Korzeniowskim.

W trakcie spotkania w hotelu Intercontinental młodzi plastycy przedstawili swoje prace, które zostaną umieszczone w kalendarzu firmy Bioton oraz otrzymali drobne upominki od organizatora konkursu. Największą atrakcją uroczystości była możliwość porozmawiania i zrobienia sobie zdjęcia z najlepszymi polskimi pływakami – Otylią Jędrzejczak i Pawłem Korzeniowskim.

Gratulujemy serdecznie!

Więcej informacji oraz zdjęcia można znaleźć na Rzepin.net.

Zobacz też: