Miesięczne archiwum: Sierpień 2009

Dożynki Gminne 2009

Tegoroczne dożynki upłynęły w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

Mieszkańcy Gajca nie zawiedli. Mogłam liczyć na pomoc wielu osób. Alina Grabowska sprzedawała upieczone przez nasze gospodynie ciasta w takim tempie, że w przyszłym roku podwoimy ilość wypieków. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży ciast zakupiliśmy do naszej świetlicy rolety okienne. W konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy zajęliśmy II miejsce. Wieniec wykonała Ania Górska z pomocą Beaty Pociechy, Marka Zwierzyńskiego i Hanny Borowskiej. Dziękuję Zygmuntowi Wojnowskiemu za dostarczenie zboża do wykonania wieńca. Sołtysi brali również udział w „dojeniu sztucznej krowy”. W tej konkurencji Gajec zajął również II miejsce.

Na naszym stoisku nie zabrakło także miodu z pasieki Aleksandra Borowskiego. Zainteresowanych kupnem miodu nie brakowało. Mam nadzieję, że w przyszłym roku znajdą się inni chętni by promować swoje produkty, do czego gorąco namawiam.

Dorota Idaczyk, Alicja Grabowska, Anna Galińska, Hanna i Aleksander Borowscy, Marek Zwierzyński, Zygmunt Wojnowski, Ewa Wieczorek, Andrzej Borowski, Marzena Świderska, Ania Górska, Jacek Figacz i Beata Pociecha to osoby dzięki którym dożynki 2009 r. będziemy zawsze mile wspominać. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za pomoc.