Miesięczne archiwum: Lipiec 2010

Wycieczka rowerowa Bobrowym Szlakiem

„Bobrowy Szlak” jest ścieżką edukacyjno-przyrodniczą, położoną kilka kilometrów od Gajca.

W ramach realizacji projektu „Zielona Droga” wybraliśmy się tam z dziećmi na wycieczkę rowerową. Jednym z elementów ścieżki jest piękny ogród, w którym rośnie wiele gatunków roślin.
Celem naszej wyprawy było obejrzenie roślin i wykonanie zdjęć tym gatunkom, którymi później będziemy obsadzać gajeckie rabaty. Odwiedziliśmy również zagrodę dzików.

Przewodnikiem naszej wycieczki był Leśniczy Andrzej Borowski i Mirosław Kucza. To od nich dowiedzieliśmy się dużo o faunie i florze okolicznych lasów, o zagrożeniach dla lasu i jego znaczeniu dla środowiska.
Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali rodzice, którym serdecznie dziękuję za pomoc. Po powrocie na placu przy świetlicy obyło się grillowanie.

fot. Ania Borowska i Mariusz Szpakowski

Nowy projekt

We wtorek 13-go lipca Fundacja na rzecz Collegium Polonicum ogłosiła wyniki konkursu w ramach programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii. Na liście ośmiu dofinansowanych wniosków (spośród 15 złożonych) znalazł się nasz – „Zielona droga”.

Umowa jeszcze nie jest podpisana, ale wszystko wskazuje na to, że pod koniec lipca rozpocznie się realizacja naszego projektu, w ramach którego w Gajcu zostanie posadzonych ponad 120 drzew i krzewów, odbędą się wycieczki rowerowe, a na koniec będzie impreza.

Zapowiadają się ciekawe wakacje.