Miesięczne archiwum: Sierpień 2010

Ścieżka rowerowa

Jak zapewnił Burmistrz Sławomir Dudzis w wypowiedzi dla Radia Zachód, w wieloletnim planie inwestycyjnym Gminy, została uwzględniona ścieżka rowerowa z Gajca do Rzepina. Według gminnych szacunków ścieżka, której wybudowanie może kosztować ok. 1,5 mln zł, może powstać ok. 2012 roku.

Miejmy nadzieję, że ścieżka zostanie zbudowana zanim zdarzy się kolejny poważny wypadek z udziałem rowerzysty, szczególnie, że w związku z budową autostrady, ruch na drodze do Rzepina znacznie się zwiększył.

Więcej informacji i audycja dostępne są na stronie Radia Zachód i na Rzepin.net.

Przygotowania do dożynek

Tydzień przed dożynkami był bardzo pracowity. Spędzałyśmy w świetlicy każde popołudnie. Pomysłów na wykonanie wieńca było wiele i ciężko było podjąć właściwą decyzję.
Przy wykonaniu wieńca pomagali: Renata Kusa, Lilianna Dopierała, Ewa Wieczorek, Patrycja Grabowska, Andrzej Borowski, Grzesiu Pociecha, Beata Pociecha, Łukasz Wojnowski.
Serdecznie dziękuję za zaangażowanie.

Warsztaty plastyczne

Dzisiaj pod fachowym okiem naszej plastyczki z MDK w Rzepinie Pani Iwonki przygotowaliśmy projekt nasadzeń i wykonaliśmy wizualizację miejsc, w których będą posadzone rośliny.

Dzieciaki robiły zdjęcia, szkicowały, mierzyły trawniki i już po godzinie zaczęły powstawać pierwsze projekty. Dla ułatwienia każdy otrzymał zdjęcia, by móc właściwie dobrać kompozycję roślin co do koloru i wielkości. Kilka prac mamy już gotowych.

Zapraszam do obejrzenia naszej galerii.

fot. A. Borowska i M. Szpakowski