Miesięczne archiwum: Październik 2010

Skażenie wody

Zgodnie z decyzją SANEPID-u w Słubicach od dnia 21.10.2010 r.,  z uwagi na skażenie bakteriologiczne, woda z wodociągu w Gajcu nadaje się do spożycia wyłącznie po przegotowaniu.

Woda została poddana dezynfekcji, o usunięciu skażenia mieszkańcy Gajca zostaną powiadomieni odrębnym ogłoszeniem .

„Zielona droga” w Gajcu wreszcie stała się widoczna.

Podczas wakacji odbyły się wycieczki, warsztaty, ale zieleni wciąż nie było widać. Musieliśmy przełożyć wcześniejszy termin nasadzeń, ponieważ okazało się, że prace przygotowawcze będą bardziej czasochłonne niż przewidywaliśmy planując projekt.
W czwartek i piątek pracy nikomu nie brakowało. Dobrze, że dzieciaki miały dzień wolny. Pomagały zbierać kamienie, woziły torf, trochę przeszkadzały, ale były…

Nie będę wyliczać kto pomagał, każdego chętnego do społecznej pracy widać na zdjęciach. Może z małym wyjątkiem – umknęła nam na fotkach Alicja Grabowska i Dorota Idaczyk, ale zapewniam, że były i pracowały jak zawsze. Dzięki dotacji z projektu każdy uczestnik nasadzeń otrzymał drugie śniadanie w postaci pączka, słodkiej bułki i napoju.

Końcowy efekt prac pokażemy za kilka dni, ponieważ nie wszystko jest skończone.

Bardzo serdecznie wszystkim dziękuję za naprawdę ciężką pracę, której było na tyle dużo, że starczyło by jeszcze dla innych mieszkańców Gajca. Jest nas przecież około 200 a nie 20… osób. Pamiętajmy, że to co jest przed naszym płotem też jest nasze…

fot. Ania Borowska