Archiwum kategorii: Gmina

Zbiórka krwi w Rzepinie

zbiorka_krwi_12.03.2013W najbliższy wtorek w Rzepinie będzie można oddać krew. Akcję organizuje działający przy Izbie Celnej Terenowy Klub Honorowych Dawców Krwi. Zbiórka zostanie przeprowadzona między 9.00 a 13.00 w sali konferencyjnej Izby Celnej przy ul. Dworcowej.

Aby oddać krew trzeba być zdrowym, mieć 18 – 65 lat, ważyć co najmniej 50 kg, mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem. W dniu oddania krwi należy rano zjeść lekki posiłek.

Dożynki Gminne 2010

Kolejne dożynki i kolejny sukces Gajca!

W tym roku gajczanie mogą być z siebie bardzo dumni. Panie, które piekły i sprzedawały ciasta na naszym stoisku, już po godzinie wszystko wyprzedały. Takie były pyszności!

Nasz dożynkowy wieniec był bezkonkurencyjny. Maksymalną liczbą punktów zajęliśmy I miejsce. Wygraliśmy Puchar Wojewody Lubuskiego, otrzymaliśmy  liczne prezenty i czek na kwotę 300 zł.

Zostaliśmy również nagrodzeni za to, że sami piszemy projekty i pozyskujemy środki, by zmienić coś w naszej wsi.  Zestawy narzędzi ogrodniczych, które otrzymaliśmy,  już za kilka dni wykorzystamy przy realizacji  projektu „Zielona Droga”.

Zabrakło nam trochę szczęścia W „Turnieju Wsi”. Zajęliśmy IV miejsce i tylko 0,5 punktu brakowało do zdobycia III miejsca. Najważniejsze jest jednak to, że w miłej atmosferze przygotowaliśmy naprawdę udaną prezentację naszej wsi.

Na nasz sukces zapracowali: Patrycja Grabowska, Beata i Grzegorz Pociecha, Pani Ania Galińska, Hanna Borowska, Dorota Idaczyk, Lilianna Dopierała, Mateusz Dopierała, Andrzej Borowski, Kamil świderski, Łukasz Wojnowski, Alicja Grabowska, Tomek Kosiński, Roland Pawliczek, Damian Świderski, Marek Zwierzyński, Ewa Bobrowicz i trochę ja z jedną sprawną ręką.

Są w naszej wiosce osoby, które może bezpośrednio nie biorą udziału w organizacji imprez, ale miło było nam jak mieszkańcy Gajca odwiedzili nasze stoisko, zrobili u nas zakupy, czy złożyli nam gratulacje. Im również bardzo dziękuję.

Zdjęcia z przygotowań do dożynek:

Ścieżka rowerowa

Jak zapewnił Burmistrz Sławomir Dudzis w wypowiedzi dla Radia Zachód, w wieloletnim planie inwestycyjnym Gminy, została uwzględniona ścieżka rowerowa z Gajca do Rzepina. Według gminnych szacunków ścieżka, której wybudowanie może kosztować ok. 1,5 mln zł, może powstać ok. 2012 roku.

Miejmy nadzieję, że ścieżka zostanie zbudowana zanim zdarzy się kolejny poważny wypadek z udziałem rowerzysty, szczególnie, że w związku z budową autostrady, ruch na drodze do Rzepina znacznie się zwiększył.

Więcej informacji i audycja dostępne są na stronie Radia Zachód i na Rzepin.net.

Dożynki Gminne 2009

Tegoroczne dożynki upłynęły w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

Mieszkańcy Gajca nie zawiedli. Mogłam liczyć na pomoc wielu osób. Alina Grabowska sprzedawała upieczone przez nasze gospodynie ciasta w takim tempie, że w przyszłym roku podwoimy ilość wypieków. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży ciast zakupiliśmy do naszej świetlicy rolety okienne. W konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy zajęliśmy II miejsce. Wieniec wykonała Ania Górska z pomocą Beaty Pociechy, Marka Zwierzyńskiego i Hanny Borowskiej. Dziękuję Zygmuntowi Wojnowskiemu za dostarczenie zboża do wykonania wieńca. Sołtysi brali również udział w „dojeniu sztucznej krowy”. W tej konkurencji Gajec zajął również II miejsce.

Na naszym stoisku nie zabrakło także miodu z pasieki Aleksandra Borowskiego. Zainteresowanych kupnem miodu nie brakowało. Mam nadzieję, że w przyszłym roku znajdą się inni chętni by promować swoje produkty, do czego gorąco namawiam.

Dorota Idaczyk, Alicja Grabowska, Anna Galińska, Hanna i Aleksander Borowscy, Marek Zwierzyński, Zygmunt Wojnowski, Ewa Wieczorek, Andrzej Borowski, Marzena Świderska, Ania Górska, Jacek Figacz i Beata Pociecha to osoby dzięki którym dożynki 2009 r. będziemy zawsze mile wspominać. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za pomoc.