Archiwum kategorii: Sprawa dla reportera

Remont świetlicy

Udało się! Dzięki staraniom Ani Borowskiej jeszcze w tym roku ma zostać przeprowadzony remont gajeckiej świetlicy.

Wyremontowane zostanie wszystko – od podłogi aż po dach. W świetlicy będzie nowa, umeblowana kuchnia, nowe toalety, sala komputerowa. Zostaną ocieplone i odnowione wszystkie ściany. Będzie naprawiony też dach i zostanie wykonana nowa kanalizacja.

Dokładną listę zaplanowanych prac można ściągnąć z rzepińskiego Biuletynu Informacji Publicznej, w którym zostało już umieszczone zamówienie na wykonanie prac remontowych.

Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i nowy rok będziemy witać w odnowionej świetlicy.

Trzeci nr Głosu Rzepina już w poniedziałek

Już od poniedziałku dostępny będzie trzeci numer Głosu Rzepina wydawanego w ramach projektu Sprawa dla reportera. Jak zawsze darmowy egzemplarz dostępny jest w Miejskim Domu Kultury w Rzepinie. O gazetę pytajcie również u swoich sołtysów. O czym piszemy w tym wydaniu? Sprawdźcie sami.

Najważniejszy temat to zapowiedź lipcowych Dni Rzepina. W wydaniu znajdziecie obszerny opis najbliższych imprez oraz program obchodów święta miasta. Zaglądamy również w oświadczenia majątkowe włodarzy i piszemy o planowanych inwestycjach gminy.

Dowiecie się dlaczego Internet w urzędach ułatwia życie oraz dlaczego warto hodować koty, szczególnie „norweskie leśne”. Przeczytacie o tym, czym zajmuje się Nadleśnictwo Rzepin, co nowego słychać u rzepińskich seniorów i jak minęło nam pół roku pracy w projekcie „Sprawa dla reportera”.

A specjalnie dla internautów Głos Rzepina dostępny jest w wydaniu elektronicznym przygotowanym przez Marcina Ustryckiegohttp://glos.gajec.pl.

Głos Rzepina dostępny online!

Od dzisiaj Głos Rzepina dostępny jest również online w Internecie.

Pod adresem http://glos.gajec.pl znajdziecie dotychczasowe dwa wydania magazynu, marcowe i kwietniowe. Papierowe wydanie dostępne jest od piątku m.in. w Miejskim Domu Kultury w Rzepinie.

W wersji online można obejrzeć Głos Rzepina z baaardzo bliska:

  • każda strona to 87 „aparatowych” megapikseli, każdy numer ma 700 megapikseli,
  • całość składa się z 43992 plików jpeg,
  • Głos Rzepina ma tutaj ponad dwa razy większą rozdzielczość niż wersja, która trafia do drukarni.

Przypominamy, że bezpłatny drugi numer Głosu Rzepina w wersji papierowej można otrzymać w Miejskim Domu Kultury w Rzepinie, w Urzędzie Miejskim oraz u sołtysów na terenie gminy Rzepin.

Głos Rzepina wydawany jest w ramach projektu Sprawa dla reportera.

Jest już drugi numer Głosu Rzepina!

Dzisiaj ukazał się drugi numer Głosu Rzepina. Tak jak poprzednio bezpłatny magazyn możecie otrzymać w Miejskim Domu Kultury w Rzepinie oraz Urzędzie Miejskim. Głosu Rzepina szukajcie również u swoich sołtysów.

O czym przeczytacie w kwietniowym numerze?

Temat numeru to „Wojna o wiatraki”. Poza tym znajdziecie tam wiadomości ze szkół, z Rzepina oraz gminy, wywiady z mieszkańcami, sport, i jak zawsze, Julka tropi kolejne zwierzaki.

Dodatkowo w tym numerze włączyliśmy się w akcję promującą profilaktykę raka piersi w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych Ministerstwa Zdrowia. W każdym egzemplarzu znajdziecie ulotkę zachęcającą panie do regularnych badań.

Czytaj dalej Jest już drugi numer Głosu Rzepina!