Archiwum kategorii: Z PGRu w Świat

Ankieta ewaluacyjna

Przed sobotnim zebraniem przeprowadziliśmy akcję wypełniania ankiet. Zestawienie, w którym spisałem wszystkie wypełnine ankiety (19 sztuk), można obejrzeć tutaj.

Oceny umieszczone w ankietach Źle, Tak sobie, Dobrze zamieniłem na wartości liczbowe – odpowiednio 1, 3 i 5 – dzięki czemu było możliwe obliczenie średniej z wystawionych „ocen”.

Na pytanie o ocenę świetlicy, opiekunki, sołtysa i rady, mieszkańcy odpowiedziali następująco:

Pytanie Średnia ocen

Myślę, że komentować powyższych wyników nie trzeba – wynika z nich wprost, że najbardziej jesteśmy zadowoleni z opiekunki świetlicy, a najmniej z sołtysa.

Komentarza wymaga natomiast kwestia szkoleń poruszona w ankiecie.

Wynika z ankiet jasno, że wszyscy chcą się uczyć używać komputerów, internetu, programów biurowych. Bardzo dobrze. Będziemy musieli pomyślec nad reaktywacją szkoleń, które przez ostatnie tygodnie umarły z braku chętnych.

Ciekawy jest też pomysł postawienia zbiorowych kontenerów na śmieci. Temat śmieci powinniśmy omówić szerzej na kolejnym spotkaniu, szczególnie, że w naszej gminie istnieje możliwość pozbywania się śmieci zupełnie za darmo. Niestety sposób ten wymaga „dyscypliny”, a o nią czasami trudno. Miłego studiowania zestawienia wyników i do zobaczania przy kolejnej ankiecie. 😉

Nowa dostawa książek

Zbiórka książek zainicjowana przez Gazetę Lubuską zaczyna wymykać się spod kontroli. We czwartek dostaliśmy od mieszkańców Skwierzyny jakąś zupełnie kosmiczną ilość książek. Jest ich ponad 300 (a może więcej). Już nie mamy gdzie ich trzymać. Nikt z nas nie przewidział, że akcja może osiągnąć takie rozmiary i że zabraknie nam miejsca na regale. Musimy szybko coś wymyślić, bo przecież książki nie mogą tak leżeć na stole…