Archiwum kategorii: Zielona droga

„Zielona droga” w Gajcu wreszcie stała się widoczna.

Podczas wakacji odbyły się wycieczki, warsztaty, ale zieleni wciąż nie było widać. Musieliśmy przełożyć wcześniejszy termin nasadzeń, ponieważ okazało się, że prace przygotowawcze będą bardziej czasochłonne niż przewidywaliśmy planując projekt.
W czwartek i piątek pracy nikomu nie brakowało. Dobrze, że dzieciaki miały dzień wolny. Pomagały zbierać kamienie, woziły torf, trochę przeszkadzały, ale były…

Nie będę wyliczać kto pomagał, każdego chętnego do społecznej pracy widać na zdjęciach. Może z małym wyjątkiem – umknęła nam na fotkach Alicja Grabowska i Dorota Idaczyk, ale zapewniam, że były i pracowały jak zawsze. Dzięki dotacji z projektu każdy uczestnik nasadzeń otrzymał drugie śniadanie w postaci pączka, słodkiej bułki i napoju.

Końcowy efekt prac pokażemy za kilka dni, ponieważ nie wszystko jest skończone.

Bardzo serdecznie wszystkim dziękuję za naprawdę ciężką pracę, której było na tyle dużo, że starczyło by jeszcze dla innych mieszkańców Gajca. Jest nas przecież około 200 a nie 20… osób. Pamiętajmy, że to co jest przed naszym płotem też jest nasze…

fot. Ania Borowska

Warsztaty plastyczne

Dzisiaj pod fachowym okiem naszej plastyczki z MDK w Rzepinie Pani Iwonki przygotowaliśmy projekt nasadzeń i wykonaliśmy wizualizację miejsc, w których będą posadzone rośliny.

Dzieciaki robiły zdjęcia, szkicowały, mierzyły trawniki i już po godzinie zaczęły powstawać pierwsze projekty. Dla ułatwienia każdy otrzymał zdjęcia, by móc właściwie dobrać kompozycję roślin co do koloru i wielkości. Kilka prac mamy już gotowych.

Zapraszam do obejrzenia naszej galerii.

fot. A. Borowska i M. Szpakowski