Ścieżka rowerowa

Jak zapewnił Burmistrz Sławomir Dudzis w wypowiedzi dla Radia Zachód, w wieloletnim planie inwestycyjnym Gminy, została uwzględniona ścieżka rowerowa z Gajca do Rzepina. Według gminnych szacunków ścieżka, której wybudowanie może kosztować ok. 1,5 mln zł, może powstać ok. 2012 roku.

Miejmy nadzieję, że ścieżka zostanie zbudowana zanim zdarzy się kolejny poważny wypadek z udziałem rowerzysty, szczególnie, że w związku z budową autostrady, ruch na drodze do Rzepina znacznie się zwiększył.

Więcej informacji i audycja dostępne są na stronie Radia Zachód i na Rzepin.net.

4 myśli w temacie “Ścieżka rowerowa

  1. Moim zdaniem Marcinie, to przedwyborcze gruszki na wierzbie 🙂 A WPI gminy istnieje od dwóch lat i obowiązuje do 2015 r. Jednak najzabawniejsze jest to, że zawiera spis jedynie dwóch inwestycji: budowy kanalizacji i termomodernizacji budynków oświatowych. Fakt, że był uchwalany na potrzeby składanych projektów, jednak jego brak aktualizacji do tej pory pokazuje brak konkretnej strategii inwestycyjnej. Ot robimy, to co akurat jest potrzebne.
    Link do WPI: http://www.rzepin.bip.net.pl/?a=356

  2. Moim też, ale czym głośniej będzie o tych gruszkach, tym trudniej będzie się z nich wytłumaczyć naszym dysydentom. Na pewno taka obietnica ze strony Burmistrza może w przyszłości posłużyć jako karta przetargowa, choć wolałbym żeby nie musiała.

    ps. Skąd oni ściągnęli ten WPI? To że pierwsze dwa rozdziały są żywcem wyjęte z jakiegoś „podręcznika początkującego samorządowca” jest ewidentne i nawet nieszczególnie zaskakujące, ale żeby podsumowanie zerżnąć… straszne.

  3. Wytłumaczenie zawsze się znajdzie np., że to droga powiatowa albo nadleśnictwo nie wyraża zgody na wycinkę drzew itp. Skoro w planach dalszej części obwodnicy od ul. Mickiewicza do Słubickiej zabrakło miejsca na ścieżkę rowerową, to nie liczyłbym, że taka tutaj powstanie. O ścieżce do Drzeńska czy Starościna słyszę od początku kadencji, ale od słów do czynów droga bywa długa i wyboista 😉

    Nie wiem czy tego WPI nie przygotowywała dobrze Ci znana firma AWIL, bo to było jakoś w tym samym czasie uchwalane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.