Nasze projekty

W naszej wsi zrealizowaliśmy do tej pory 3 projekty:

  • Z PGR’u w Świat nagrodzony kwotą 14 074 zł w konkursie Nasza świetlica Fundacji Wspomagania Wsi — od 16 stycznia do 30 września 2006 r. ramach projektu uruchomiliśmy i wyposażyliśmy świetlicę
  • GOAL – Gajecki Ośrodek Aktywności Lokalnej nagrodzony kwotą 9 000 zł w konkursie Aktywna Wiosna Fundacji J&S Pro Bono Poloniae — od 15 maja do 15 października 2006 r. w dokończyliśmy budowę boiska i przygotowaliśmy plac do zabaw i wspólnych spotkań przy świetlicy.
  • Wystarczy kiwnąć palcem – nagrodzony kwotą 3 199 zł w konkursie Działaj Lokalnie Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności — od 15 kwietnia do 15 września 2007 r. przeprowadziliśmy warsztaty z pisania projektów i zorganizowaliśmy Turniej Streetball
  • W okresie od stycznia do czerwca 2008 roku, razem z Rzepin.net zrealizowaliśmy czwarty projekt – Sprawa Dla Reportera, na który otrzymaliśmy 5000 zł z programu Równać Szanse Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.
    W ramach projektu wydaliśmy 3 numery gazety Głos Rzepina, której wersję elektroniczną można znaleźć pod adresem http://glos.gajec.pl.
  • Zielona droga to projekt dofinansowany (w kwocie 3 840 zł) w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Fundacji na rzecz Collegium Polonicum. Dzięki pozyskanym środkom w okresie od 15 lipca do 30 października 2010r., udało się zagospodarować czas wolny dzieciom i młodzieży podczas wakacji, a przy tym poprawić wizerunek wsi Gajec (uporządkować i obsadzić zaniedbane trawniki oraz teren przykościelny).
  • Go!spodynie – kolejny projekt dofinansowany (w kwocie 4 080 zł) z programu „Działaj Lokalnie”. W ramach projektu w okresie od 15 lipca do 15 listopada 2011 r. odbędą się przede wszystkim: warsztaty rękodzielnicze, spotkania kulinarne, wieczory filmowe, nordic walking, fitness a także dla osób najbardziej zaangażowanych zorganizowany zostanie wyjazd do teatru.
  • Świetlica pędzlem malowana – projekt sfinansowany w ramach konkursu „Wolontariat to radość działania” skierowanego do pracowników PZU i organizowanego przez Fundację PZU. Dzięki trójce pracowników Centrali PZU, gajecka świetlica otrzymała 4200 zł na odświeżenie ścian i naprawy placu zabaw i boiska.

2 myśli w temacie “Nasze projekty

  1. JESZCZE RAZ…JESTEŚCIE REWELACYJNI…OBY WIĘCEJ TAKICH LUDZI….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.