O Sprawie w TVP

Projektem Sprawa dla reportera zainteresował się magazyn Raj, który w poprzednią środę o godz. 14.30 w programie pierwszym TVP wyemitował materiał poświęcony projektowi. A o wydaniu pierwszego numeru Głosu Rzepina informowały zarówno Gazeta Lubuska jak i Informacje Lubuskie.

Przez ostatnie dwa miesiące młodzi reporterzy zajęci byli zbieraniem materiałów do pierwszego numeru gazety. Wcześniej jednak odbyły się warsztaty dziennikarskie z redaktor Bożeną Bryl z Gazety Lubuskiej. Pani Bożena opowiedziała o podstawowych zasadach obowiązujących w dziennikarstwie prasowym i przygotowała kilka ćwiczeń z tym związanych.

Z kolei w lutym odwiedziła nas ekipa telewizji z programu młodzieżowego Raj. Podglądali oni młodych reporterów przygotowujących materiał poświęcony pierwszym osadnikom w Rzepinie i okolicach. W tym celu spotkali się oni ze studentem historii Damianem Utrackim oraz pierwszymi osadniczkami w Rzepinie paniami Olgą Derdziuk i Zofią Rosołek. Materiał zwieńczyła krótka sonda przeprowadzona wśród młodzieży.
Ten odcinek programu można obejrzeć w internecie na stronie www.itvp.pl.

Ekipa z Raju śledziła również drogę pierwszego numeru, od wydrukowania do rozprowadzenia wśród mieszkańców gminy. Z kamerą odwiedziliśmy Zespół Szkół w Kowalowie, gdzie reporterzy Głosu Rzepina rozdawali egzemplarze gazety wśród swoich kolegów. Tego dnia odbyły się także warsztaty dziennikarskie prowadzone przez studentkę dziennikarstwa Natalię Marię Araszkiewicz.

Zapraszamy do obejrzenia materiału poświęconemu wydaniu pierwszego numeru Głosu Rzepina.

O pierwszym numerze gazety informowała również Gazeta Lubuska.

Bezpłatny numer Głosu Rzepina można otrzymać w Miejskim Domu Kultury w Rzepinie, w Urzędzie Miejskim, w szkołach na terenie gminy oraz w świetlicach wiejskich i u Sołtysów.

Szczególne podziękowania składamy pracownikom Drukarni Presspublica Spółka z o.o. w Koninku k/Poznania za udzieloną pomoc i wsparcie techniczne. (Jest to ta sama drukarnia, w której drukowane są dzienniki Rzeczpospolita i Fakt).

0 comments on “O Sprawie w TVPAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *