Spotkanie organizacyjne za nami

Pierwsze spotkanie redakcyjne w ramach projektu Sprawa dla reportera już za nami. Mimo początku ferii zimowych frekwencja dopisała i na spotkaniu stawiło się ponad dwudziestu młodych dziennikarzy.

Punktualnie o 12:00 w sobotę 26 stycznia 2008 rozpoczęliśmy pierwsze spotkanie w ramach projektu Sprawa dla reportera. Podczas spotkania skupiliśmy się głównie na integracji naszej grupy i wzajemnym poznaniu się.

Kasia, Marcin i Adam przedstawili również założenia projektu, skąd wziął się pomysł na jego realizację, w jaki sposób i przez kogo jest finansowany. Odwiedzili nas również młodzi dziennikarze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzepinie, którzy pod okiem pani Beaty Krynickiej wydają szkolną gazetkę „Czytadełko”. Będą oni również współpracowali z naszą gazetą, dzięki czemu zdobędą nowe umiejętności i doświadczenie.

Wcześniej planowaliśmy zorganizować tego dnia warsztaty dziennikarskie, jednak z powodu choroby dziennikarki Gazety Lubuskiej pani Bożeny Bryl, musieliśmy je odwołać i przenieść na inny termin. Pani Bożenie życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Mimo wszystko udało się nam ustalić pierwszy podział tematów i zadań w projekcie. Powstał już nawet pierwszy materiał do gazety! A w najbliższy piątek zajmiemy się precyzowaniem działów jakie powinny się w niej znaleźć. W sobotę odbędą się pierwsze warsztaty DTP pod okiem Marka.

Kolejne wieści z naszego redakcyjnego obozu już niebawem. Niebawem ogłosimy również konkurs na tytuł naszej gazety, której pierwszy numer ujrzy światło dzienne już pod koniec lutego.

1 myśl w temacie “Spotkanie organizacyjne za nami

  1. Było naprawdę extra 😉
    Bardzo mi się podobało.. tylko zbyt długo trwało..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.