Zielona droga

„Zielona droga” to projekt dofinansowany (w kwocie 3840 zł) w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Fundacji na rzecz Collegium Polonicum.

TERMIN REALIZACJI

12 lipca – 30 października 2010 r.

CEL PROJEKTU

Głównym celem projektu jest zainspirowanie mieszkańców naszej wsi do działania w swoim środowisku, pokazanie im metod, narzędzi i możliwości poprawienia swojego otoczenia.

Chcemy pokazać mieszkańcom, że przy niewielkich środkach finansowych, wspólną pracą możemy poprawić dużo w swoim otoczeniu, że jeżeli zależy im, aby ich okolica była ładna i przyjazna mogą wziąć sprawy w swoje ręce.
„Zielona droga” to także projekt, dzięki któremu dzieci i młodzież będą mogły aktywnie spędzić czas podczas wakacji. Dla nich zaplanowane zostały wycieczki rowerowe do ogrodów na „Bobrowym szlaku” i do szkółki leśnej, warsztaty plastyczno-fotograficzne oraz zajęcia praktyczno-techniczne.

UCZESTNICY

Projekt jest przeznaczony dla mieszkańców Gajca. Przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, która przychodzi na świetlicę, oraz dla ich rodziców, których chcemy zachęcić do większego udziału w życiu wsi.

EFEKTY

W ramach Projektu w ciągu kilku miesięcy poprawi się wygląd wsi- zagospodarowane zostaną trawniki oraz miejsca przy drogach i kościele. Dzieci i młodzież spędzą wakacje w sposób ciekawy i pożyteczny.

Media o nas:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.