Kolejny biwak przy świetlicy

W nocy ze środy na czwartek pod Gajecką świetlicą było głośno od śpiewów i wesołych okrzyków. Dla miejscowych dzieci zorganizowany był biwak, kiełbaski i pokazy strażackie.

Impreza rozpoczęła się o godz. 19.00, a zakończyła na drugi dzień o 9.00. Boisko pod świetlicą zamieniło się w pole biwakowe, na środku rozpalono ognisko, a wokół dzieci rozbiły swoje namioty. Atrakcją był przyjazd samochodu pożarniczego z jednostki OSP w Rzepinie. Strażacy prezentowali dzieciom sprzęt gaśniczy i ratowniczy, omawiali też jak postępować w razie pożaru, bądź innego niebezpiecznego zdarzenia.

Każdy uczestnik biwaku mógł spróbować swoich sił jako strażak puszczając prąd wody z tzw. „szybkiego natarcia” – jest to linia gaśnicza, którą zazwyczaj strażacy używają jako podanie pierwszego prądu wody podczas pożaru. Maluchy zobaczyły też pracę, tzw. „działka gaśniczego”, które znajduje się na dachu samochodu. Podczas lania wody przez strażaków na niebie ukazała się piękna tęcza, a dzieci skorzystały z bezpłatnego schłodzenia wodą. Później wszyscy zasiedli przy ognisku piekąc wspólnie kiełbaski. Był też konkurs karaoke, który zamienił się w grupowe śpiewanie. Po tym na telebimie wyświetlono dzieciom bajkę, po czym grzecznie poszły spać do swoich namiotów. Rano zostały odebrane przez swoich rodziców.

Taki biwak organizowany jest w Gajcu po raz drugi. Na pomysł wpadły dzieci, a w realizacji pomogła pani Sołtys Anna Borowska.

fot. Mariusz Szpakowski


To tyle od Dj’a Szpaka – serdeczne dzięki Szpaku. Ja dodam od siebie, że poprzedni biwak odbył się dwa lata temu, a relację z niego można przeczytać tutaj: http://gajec.pl/swietlica/biwak-pod-swietlica.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.