Regulamin

Udział w turnieju

 1. Udział w turnieju jest bezpłatny.
 2. Turniej skierowany jest do młodzieży mieszkającej lub uczącej się w Gminie Rzepin.
 3. W turnieju może wziąć udział 16 drużyn. W przypadku zgłoszenia się większej ilości uczestników, o zakwalifikowaniu się do turnieju decydować będzie data zgłoszenia.
 4. Drużyna składa się z 3 zawodników w wieku od 14 do 18 lat, tj. osoby urodzone w latach 1988 – 1992
 5. Drużyna musi się zarejestrować do dnia 13-go października za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.gajec.pl/turniej oraz dostarczyć oświadczenie podpisane przez uczestników lub, w przypadku osób niepełnoletnich, ich prawnych opiekunów.
 6. Wszyscy uczestnicy przystępujący do turnieju muszą posiadać dokument ze zdjęciem potwierdzający miejsce zamieszkania lub nauki.

Rozgrywki

 1. Mecze rozgrywane są na jeden kosz.
 2. Za zdobyty kosz drużyna uzyskuje 1 pkt, za rzut zza linii 6 m drużyna uzyskuje 2 pkt.
 3. Grę rozpoczyna drużyna, która wygrała pojedynek „orzeł-reszka”.
 4. Gra toczy się do chwili zdobycia przez jedną z drużyn 12 pkt lub przez 15 min. W przypadku remisu następuje dogrywka na zasadzie tzw. „Złotego kosza” .
 5. Faul karany jest stratą piłki i wyrzutem z boku przez drużynę przeciwną. Faul na zawodniku rzucającym do kosza niecelnie, karany jest rzutem wolnym.
 6. Po każdym koszu piłka przechodzi w posiadanie drużyny tracącej kosz. Obowiązana jest ona w całości do wyjścia poza obręb pola 6 m od kosza. Drużyna broniąca, w całości musi się wtedy znajdować w obrębie pola 6 m. Podobne zasady dotyczą także pozostałych strat piłki: faul czy zebranie piłki po niecelnym rzucie przeciwników.
 7. Nie wolno dobijać piłki zebranej po niecelnym rzucie drużyny przeciwnej. Dobitka po niecelnym rzucie własnej drużyny jest dopuszczalna.
 8. Zmiany zawodników lotne, z tym że mogą być one dokonywane tylko w momencie, gdy drużyna atakująca rozpoczyna akcję w polu poza linią 6 m.
 9. Każdy zawodnik może być zgłoszony tylko do jednej drużyny biorącej udział w rozgrywkach.
 10. W meczach streetballa sędzia pełni funkcję obserwatora, który rozstrzyga kwestie sporne wtedy gdy kapitanowie nie mogą dojść do porozumienia.
 11. System rozegrania turnieju ustalą organizatorzy po zakończeniu zapisów w zależności od ilości zgłoszonych drużyn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.